1. Podłączamy kabel Ethernetowy z modemu do routera pod port WAN

2. Podłączamy router do zasilania pod złącze power

3. Podłączamy Kabel Ethernetowy do routera pod port LAN, po czym do komputera

4. Otwieramy przeglądarkę i wpisujemy w pasku adresu 192.168.0.1

5. Wpisujemy nazwę użytkownika admin oraz hasło admin następnie klikamy Login

6. Przechodzimy do zakładki “Wizard” odznaczamy “Auto-switch System Mode” następnie zaznaczamy “Wireless Router Mode” a na koniec wciskamy przycisk “Next”

7. Rozwijając listę “Internet Connection Type” wybieramy typ połączenia zależny od naszego dostawcy internetu w tym wypadku jest to DHCP mamy również do dyspozycji statyczne IP, PPPOE, L2TP, PPTP następnie klikamy “Next”

8. W polu “SSID” wpisujemy nazwę naszej sieci, jaką ma emitować nasz router i z którą będziemy się łączyć pozostałymi urządzeniami. Pozycję Chanel zostawiamy bez zmian. W “Key” wpisujemy hasło do naszej sieci, które będziemy podawać przy podłączaniu naszych urządzeń, następnie klikamy “Next”

9. Teraz akceptujemy nasze ustawienia, klikając przycisk “Finish”

10. Jeśli wszystko zostało dobrze skonfigurowane, po kliknięciu przycisku “Finish” nasz router zostanie uruchomiony ponownie w celu zatwierdzenia naszych ustawień

11. Aby tego dokonać, należy wejść w zakładkę “Wireless.” Następnie w zakładkę “Security” w ustawieniach WPS Settings zmieniamy z “Enable” na “Disable” pod koniec klikamy przycisk “Save”

12. Zmieniamy hasło do logowania się na nasz router, wchodząc w zakładkę “Tools” następnie “Change Password” W polu “Old Password” wpisujemy admin w “New Password” oraz wpisujemy nowe hasło. Po czym w “Confirm New Password” potwierdzamy nasze nowe hasło, wpisując je jeszcze raz.

Pozostałe wpisy