Po odpaleniu strony „Kenik” Należy wejść W (Ustawienia -> Pamięć -> Zarządzanie dyskiem -> Zapis w chmurze). By myśleć o dalszej konfiguracji wirtualnego dysku, należy odznaczyć opcję „Włącz”, będącą w pierwszym zestawie opcji

W następnej opcji wybieramy pomiędzy zapisem w dysku Google lub Dropbox.

Następnie ukazuje się stan połączenia. Po nim mamy opcję „Operacja” gdzie, należy kliknąć „Powiąż”. Po kliknięciu odpala się okno w którym (od góry), Pokazany jest stan połączenia, ukazany jest link, który należy przekopiować do przeglądarki Google Chrome, obszar na wpisanie kodu i na dole kod QR.

Po odpaleniu strony w innej przeglądarce (. Nie musi być konkretnie chrom, bo jak na przykładzie Firefoks zadziałał, ale nie udało się na Internet Explorerze).

Po pomyślnym logowaniu zezwalamy aplikacji na dostęp do wirtualnego dysku.

Wtedy generowany jest kod, który należy wpisać we wcześniej wspomnianym miejscu. Po wklejeniu zatwierdzamy.

Po odświeżeniu poprzez przycisk „Odśwież” na prawo od przycisku „Zapisz” u dołu strony, stan strony się zmieni i pod nim ukaże się nazwa kont, na którym posiadasz wirtualną przestrzeń dyskową.

Adekwatnie po wyborze zapisu na dysku Google po odpaleniu strony z podanego linku należy skopiować wygenerowany kod z okna na wprowadzenie kodu. Skopiowany kod wpisujemy w stronie Google.

Następnie należy wybrać konto Google z listy lub korzystając z opcji

Wprowadź konto, na którym będzie wszystko zapisywane.