Czym różni się internet kablowy od LTE?

Wiele osób przerzuca się z internetu kablowego na LTE. Jest to spowodowane tym, że to rozwiązanie ma mnóstwo zalet i jest o wiele skuteczniejsze zarówno w przypadku domów, jak i firm. Przede wszystkim internet LTE jest już mocno rozpowszechniony w naszym kraju. Pojawiło się wiele odbiorników i właśnie dlatego jest tak duża dostępność internetu LTE. Zarówno w dużych miastach, jak i miejscowościach nie ma większych problemów z zasięgiem. Ponadto prędkość LTE jest o wiele większa niż w przypadku internetu kablowego. Ta technologia sprawia, że przesyłanie danych jest bardzo szybkie, a rozmowy i wideokonferencje nie tną się. To doskonałe rozwiązanie dla firm, szczególnie tych, które posiadają wiele oddziałów i potrzebują sprawnej oraz szybkiej komunikacji. Przewaga internetu LTE to także szybka konfiguracja połączenia i duże możliwości sprawnego zarządzania siecią. LTE charakteryzuje się lepszą dostępnością i siłą sygnału niż inne rodzaje połączeń internetowych. Jest to spowodowane tym, iż wykorzystuje dostęp mobilny. Jest więc dostępny wszędzie, gdzie jest zasięg konkretnego operatora komórkowego. Nie ma wątpliwości, że internet LTE ma znaczną przewagę nad standardowym, kablowym połączeniem internetowym.

Co wybrać – modem czy router?

Te dwa rodzaje urządzeń są często mylone, są jednak między nimi różnice. Oba spełniają podobne funkcje, umożliwiają łączenie się z internetem. Podstawową różnicą jest już sam wygląd. Router to większe urządzenie, może mieć antenę, a modem występuje w małych rozmiarach. Router ma za zadanie rozdzielanie sygnału sieci WiFi. Dzięki temu do internetu może podłączyć się bardzo dużo urządzeń będących w zasięgu. Modem może odbierać internet, ale tylko w jednym urządzeniu. Nie rozdziela go do innych urządzeń. Najczęściej wykorzystuje się go w komputerach stacjonarnych albo domach, gdzie jest jeden komputer. Router będzie lepszy dla firm, ale także domów, w których jest więcej niż jedno urządzenie.

Wzmacnianie sygnału

Nowoczesne technologie umożliwiają nam nie tylko korzystanie z szybkiego połączenia internetowego, ale także wzmacnianie sygnału. W tym celu wystarczy zakupić wzmacniacz sygnału. Umożliwia on rozszerzenie zasięgu internetowego na większą powierzchnię. Dzięki temu duże firmy i gospodarstwa domowe mogą z łatwością korzystać z internetu z każdego miejsca. Tak samo w domach – często zasięg sieci nie obejmuje wszystkich pomieszczeń.